Aktiv helg med skogsløp med pistolskyting to steder

Lørdag 20. september arrangerte NROF avd. Søndre Østfold Regionsmesterskap i skogsløp med pistolskyting og søndag 21. september. arrangerte NROF avd. Øvre Romerike NROF-mesterskap i skogsløp med pistolskyting på Sessvollmoen.

Regionsmesterskap
Lørdag 20.september arrangerte NROF avd. Søndre Østfold Regionsmesterskap i skogsløp med pistolskyting med Petter Svanevik som primus motor.

Det ble et flott og inkluderende arrangement med mange frivillige i sving som bidro til god stemning før, under og etter løpet. I tillegg til regionsmesterskapet hadde avdelingen også valgt å ha en egen skyteklasse for de som ikke kunne/valgte å ikke løpe. Dette gjorde at flere fikk prøvd skyteprogrammet og at det var flere til stede på arrangementet.

Regionsmester ble Jan Olav Stangeland, NROF avd. Oslo fulgt av Petter Svanevik og Steinar Timenes, begge NROF avd. Søndre Østfold. Kvinneklassen ble vunnet av Malene Skjelin, NROF avd. Søndre Østfold.
Se hele resultatlisten for Regionsmesterskap i skogsløp med pistolskyting

Spreke øyeblikk fra NROF-mesterskap i skogsløp med pistolskyting 2025

Norgesmesterskap
Søndag var det duket for NROF-mesterskap i skogsløp med pistolskyting på Sessvollmoen i regi av NROF avd. Øvre Romerike med Bjørn Bjølverud som primus motor.

Det var imponerende innsats, både på skytebanen og i skogsterrenget på Sessvollmoen. Arrangøren hadde lagt til rette for et fint arrangement som ble godt gjennomfør. NROF-mester ble Jan Olav Stangeland, NROF avd. Oslo som ble både regionsmester og NROF mester samme helg. Han ble tett fulgt av Jørgen Andre Thorvaldsen, NROF avd. Oslo med Magnus Tomtesveen, NROF Øvre Romerike på tredjeplass.
Se hele resultatlisten for NROF-mesterskap i skogsløp med pistolskyting

Spreke øyeblikk fra NROF-mesterskap i skogsløp med pistolskyting 2025

Mer om NM i Skogsløp med pistolskyting
NROF-mesterskap i skogsløp med pistolskyting er barmarksutgaven av pistollangrenn og er et årlig mesterskap
Dette gjennomføres som et ca. 8 km langt terrengløp i lett skogsterreng/grusvei. Det skytes 5 ganger fra samme standplass mot 5 feltmål på 15 m. Det skal skytes 6 skudd per skyting.
Konkurransen er åpen for alle NROF-medlemmer. Deltagere må selv medbringe nødvendig ammunisjon.
Formålet med konkurransen er å stimulere militært og sivilt personell til gjennom årlige prøver å holde ved like ferdigheter skiløping og skyting.