Bjørnstad (HV-14) mottok utmerkelsen for hans mangeårige engasjement og bidrag til Forsvaret og Heimevernets skole- og kompetansesenter.
NROF er opptatt av å styrke reservistenes rolle og synlighet i Forsvaret og i samfunnet for øvrig. Dette gjør vi blant annet ved å anerkjenne den viktige innsatsen reservister gjør, og har opprettet NROFs premie ved Heimevernets skole- og kompetansesenter (HVSKS) for å synliggjøre dette.
Målet med NROFs premie ved HVSKS er å løfte frem reservister som bidrar til å utvikle Forsvaret og gjøre en forskjell. NROFs premie ved HVSKS er en anerkjennelse for utvist engasjement og pågangsmot til beste for Forsvaret.
I år tilfalt premien løytnant Einar Bjørnstad som gjennom mange år har vist et eksepsjonelt engasjement for å støtte HVSKS i en rekke viktige prosjekter.
NROF gratulerer og takker for innsatsen.
