Nytt digitalt våpenregister åpnet

9. februar lanserte Politidirektoratet et nytt digitalt våpenregister. NROF anbefaler alle medlemmer som eier våpen å logge inn i løsningen for å kontrollere de opplysningene og eventuelt bidra til å korrigere opplysninger.

Bakgrunn
Politiet og Brønnøysundregistrene har samarbeidet om utviklingen av det digitale våpenregisteret, som ble lansert nå 9. februar 2026.
Målet med løsningen er å gjøre omsetning av våpen, våpendeler og ammunisjon – som kjøp, arv eller overdragelse – enklere og mer effektiv, både for sluttbrukere og myndighetene. På sikt vil det fysiske våpenkortet i papir bli faset ut.
Dersom du har reservert deg mot digitale tjenester, må dette endres hos Brønnøysundregistrene. Hvis ikke vil du fortsatt motta våpenkort per post.

NB: Du trenger fremdeles europeisk våpenpass for å ta med våpen eller våpendeler til utlandet.

Gå til digitalt våpenregister

Les mer:
Nå lanseres nytt våpenregister
NROFs Skytereglement og kurshefter innen skyting