Årets utgave av NROF mesterskapet ble avholdt ved Vanse i Farsund.
Det var et svært vellykket arrangement som Lister og Mandal og omegn presenterte for deltakerne.
Det hele startet med en hyggelig grillkveld på fredagkveld. Flere deltakere var langveisfarende og ønsket å benytte tilbudet om overnatting. Dette fulgte arrangørene opp med å arrangere grillkveld. Dette ble en svært sosial og hyggelig kveld. God temperatur og flott vær hjalp også til å holde den gode stemningen utover kvelden.
.JPG)
Det deltok 24 skyttere under årets NROF-mesterskap. Dette er noe svak deltakelse, som kan skyldes flere grunner bla at mesterskapet ble annonsert veldig seint. Dette forsøkes rettet opp neste gang.
.JPG)
Innsatsen til årets deltakere var upåklagelig. Været holdt seg godt helt til skytingen var avsluttet. Da først kom det noe nedbør og vind.
Skytterne skyter som kjent både rifle og pistol under arrangementet. Noen skyter også i flere klasser, dvs at de skyter med flere enn en rifle. Resultatene fra den ene pistolskytingen gjelder da for alle sammenlagtresultater om man velger å delta i flere klasser.
.JPG)
Vinner av årets NROF-mesterskap ble Bjørn Kjørrefjord fra Kristiansand med 665 poeng. Nummer 2 ble Nils B. Rinde, Lister, med 661 poeng og nummer 3 ble Leif Rinde, Lister, med 656 poeng.
.JPG)
Fullstendig resultatliste finner du her.
Etter gjennomført skyting og premieutdeling, ble deltakerne invitert til å prøve seg på Farsund skytterlags stang- og felthurtiganlegg som var nyåpnet en uke tidligere.
Dette var et meget hyggelig tillegg i arrangementet. En uhøytidelig match mellom venner og kjente for å sette hverandres ferdigheter på prøve. Dette var øvelser som NROF skyttere bør prøve seg på ved anledning. Tempoet er høyt og presisjonen skal være god.
.JPG)
NROF ønsker til lykke med et flott skytteranlegg. Kanskje det mest moderne i sitt slag i landet. Her ligger forholdene til rette for opplæring av flere gode hurtigskyttere fra Sørlandet.
|
|